Kontor, Tegnérgatan 37, Vasastaden, Stockholm

  • 73 m²
  • 34 979 kr/mån

Häftig vindslokal på Tegnérgatan 37!

Om lokalen

Lokaltyp
Kontor
Total yta
73 m²
Adress
Tegnérgatan 37
Område
Vasastaden
Kommun
Stockholms kommun
Byggår
1885
Tillgänglighet
Enligt överenskommelse
Våning
4
Objektsnummer
41993862
Hyra
34 979 kr/mån
5 750 kr/m²/år

Bifogade filer

Beskrivning

Välkomna till en häftig lokal högst upp i huset på Tegnérgatan 37! Lokalen har hög takhöjd och stora takfönster vilket skapar rymd och en luftig känsla. Lokalen har ett öppet landskap med pentry, en hall samt en nyrenoverad WC. Möjlighet finns att tillskapa fler rum. Belägen i gårdshuset och nås via industrihiss. Runt hörnet nås både Drottninggatan och Sveavägen med dess breda utbud av restauranger, gym och butiker. Rådmansgatans tunnelbana ligger ett stenkast bort.

Kontakta oss för att boka in en visning!

Omgivning

Fastigheten är belägen i gränslandet mellan city och Vasastan. Området präglas av vackra sekelskiftesfastigheter och ligger ett stenkast från Drottninggatan och Svevägen med dess breda utbud av restauranger, butiker, närservice och kommunikationer! En gata bort finns lummiga Tegnérlunden.

Kommunikationer

Fastigheten är mycket lättillgänglig. Med tunnelbanans gröna linje når du station Rådmansgatan som ligger några minuters promenad från fastigheten. Till bussar, tunnelbana och pendeltåg vid Odenplan tar du dig till fots på drygt 5 min.

Planlösning

Lokalen har ett stort rum med pentry, en hall samt en nyrenoverad WC. Möjlighet finns att tillskapa fler rum.

Parkering

Garage finns i närområdet.

Service

I närområdet finns allt man kan önska. Drottninggatans shoppingutbud, flertalet lunchrestauranger, caféer och gym.

Karta

Bilder på lokalen