Stortorget 7, Örebro

City

•

Altra Fastigheter Örebro

Annons plus

173 m²

Building 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.comKontorÖvrig lokal

Hyra: Ej angiven

Tillträde: Ej angivet

Med närhet till stan och dess utbud är detta en fantastisk lokal om man är ett mindre företag som letar efter kontor och vill sitta centralt!

Idag är lokalen ett kontor med platser för 7-8 personer fördelade i öppen lösning och i rum. Med utsikt över stortorget kan det inte bli mer centralt!

Lokalen har två toaletter och ett pentry, förråd och skrivarrum samt mötesrum i olika storlek!

Lokaltyper

Small Office Double Building Streamline Icon: https://streamlinehq.com

Kontor, Övrig lokal

Shrink 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

173 m²

Expand 3 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

173 m²

Stairs Ascend Streamline Icon: https://streamlinehq.com

1

Byggnad

Construction House 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.com construction-house-1

1890

Egenskaper

Lift Streamline Icon: https://streamlinehq.com liftHiss

Villkor lokal

Ej angiven

Omgivning

Med Oskarsparken, Slottsparken och Stadsparken inom kort gångavstånd får du det bästa av både stadspuls och grönskande oaser. Här kan du enkelt ta en paus i en av de vackra parkerna eller njuta av en promenad under arbetsdagen.

Parkeringsmöjlighet: Bekväm parkering direkt i anslutning till lokalen, med Kompassens parkering precis intill för smidig och enkel tillgång för både anställda och besökare.

Närservice: Perfekt läge mitt i Örebro, omgiven av stadens bästa utbud av butiker, restauranger och mataffärer. Här får du ett centralt och levande läge med allt du behöver inom bekvämt räckhåll.

Kommunikation

Det centrala läget gör att fastigheten enkelt nås med olika kommunikationsmedel. Gångavstånd till centralstationen.

Planlösning

Idag en öppen planlösning samt några rum och konferensrum.

Annonsinformation

2026-10-21

42003259

Karta

Bilder på lokalen