Kontor, Stora Gatan 11, Centrumläge, Köping
- 1 500 m²
Välkommen till en fin lokal belägen i Ågången Galleria med ett fantastiskt läge mitt i centrala Köping.
Lokaltyper | Kontor / Kontorshotell / Övrig lokal / Vårdlokal |
Total yta | 1 500 m² |
Adress | Stora Gatan 11 |
Område | Centrumläge |
Kommun | Köpings kommun |
Objektsnummer | 41988606 |
Lokalitet | Centrumläge, Köping |
Beskrivning
Välkommen till en fin lokal belägen i Ågången Galleria med ett fantastiskt läge mitt i centrala Köping.
Här finner ni en flexibel lokal belägen på plan 2 med bästa tänkbara centrumläge. Lokalen inbjuder till olika tänkbara användningsområden tex inom olika typer av vård, utbildning, kontorsverksamhet m.m. I fastigheten hittar ni bland annat 24/7 gymmet som har öppnat sin första anläggning i Köping, Synsam m.fl.
Fastigheten ägs av ett familjeföretag som verkar för att både hyresgäster och besökare ska trivas och få en positiv upplevelse mitt i hjärtat av Köping.
Här finns en unik mix av de stora affärskedjorna och mindre butiker för dig som söker det där lilla extra.
I centrala Köping hittar du flera mysiga butiker med känsla för stil och trender både i kläder och inredning. Här finns också butiker med närproducerade godsaker där du handlar delikatesser till picknick-korgen och annat du behöver för att kunna njuta av livets goda.
Kontakta oss gärna om du har ett koncept eller verksamhet som passar in i Gallerian.
Kommunikationer
Kort promenadavstånd till Köping Station samt busshållplatser. Från Köping Station går tåg till/från Stockholm C - Västerås.
Närliggande företag
Centrumläget erbjuder all typ av service intill i form av restauranger, vård, livs, systembolag m.m.