Segelbåtsvägen 2, Stockholm
AB Sagax
Annons max245 m²
Hyra: Ej angiven
Tillträde: Enligt överenskommelse
Kommunikativt läge innanför tull och under 1 minut till Essingeleden
Kontor om ca 245 kvm på plan 3. Här finns flertalet kontorsrum samt ett större mötesrum. Planlösningen är möjlig att anpassa om ni föredrar en mer öppen layout. Välkomna att flytta in som det är eller hitta rätt lösning tillsammans med hyresvärd. Mycket bra läge för både den bilburne samt för de som reser kollektivt. P-platser och kommuniktioner precis utanför entrén. För de verksamheter med behov av lager eller förvaringslösningar så finns det sådana ytor att hyra till i fastigheten, en smidig helhetslösning. I byggnaden sitter flera välrenommerade bolag vilket bidrar till en professionell och trygg företagsmiljö.
Dokument
Om lokalen
- Kommun
- Stockholms kommun
- Hiss
- Ja
- Tillträde
- Enligt överenskommelse
- Objektsnummer
- 41997216
Omgivning
Fastigheten är belägen på Stora Essingens nordsida. Lugn och härlig miljö intill mälaren. Utsikt mot Fredhällsklipporna. Här finns möjlighet till strandpromenader på lunchen.
Kommunikationer
Tvärbana precis intill fastigheten som går till Alvik (grön linje) respektive Liljeholmen (röd linje). Runt hörnet kan man även stiga på 1:ans buss in mot centrala Stockholm. Bussar går även till Lilla Essingen. För de bilburna så nås Essingeleden (E4/E20) på under 1 minut.
Planlösning
Lokal möjlig att anpassa tillsammans med kommande hyresgäst.
Parkering
Parkeringsplatser finns att hyra i intilliggande garage. Gatuparkering finns utanför fastigheten.
Service
Stora Essingens torg erbjuder gott om restauranger, caféer och övrig service så som apotek och mataffär. Lokalt centrum med community-känsla.







