Segelbåtsvägen 2, Stockholm

AB Sagax

Annons max

245

Building 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.comKontor

Hyra: Ej angiven

Tillträde: Enligt överenskommelse

Kommunikativt läge innanför tull och under 1 minut till Essingeleden

Kontor om ca 245 kvm på plan 3. Här finns flertalet kontorsrum samt ett större mötesrum. Planlösningen är möjlig att anpassa om ni föredrar en mer öppen layout. Välkomna att flytta in som det är eller hitta rätt lösning tillsammans med hyresvärd. Mycket bra läge för både den bilburne samt för de som reser kollektivt.

P-platser och kommuniktioner precis utanför entrén. För de verksamheter med behov av lager eller förvaringslösningar så finns det sådana ytor att hyra till i fastigheten, en smidig helhetslösning. I byggnaden sitter flera välrenommerade bolag vilket bidrar till en professionell och trygg företagsmiljö.

Lokaltyper

Small Office Double Building Streamline Icon: https://streamlinehq.com

Kontor

Shrink 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

245

Expand 3 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

245

Egenskaper

Lift Streamline Icon: https://streamlinehq.com liftHiss

Villkor lokal

Enligt överenskommelse

Omgivning

Fastigheten är belägen på Stora Essingens nordsida. Lugn och härlig miljö intill mälaren. Utsikt mot Fredhällsklipporna. Här finns möjlighet till strandpromenader på lunchen.

Parkeringsmöjlighet: Parkeringsplatser finns att hyra i intilliggande garage. Gatuparkering finns utanför fastigheten.

Närservice: Stora Essingens torg erbjuder gott om restauranger, caféer och övrig service så som apotek och mataffär. Lokalt centrum med community-känsla.

Kommunikation

Tvärbana precis intill fastigheten som går till Alvik (grön linje) respektive Liljeholmen (röd linje). Runt hörnet kan man även stiga på 1:ans buss in mot centrala Stockholm. Bussar går även till Lilla Essingen. För de bilburna så nås Essingeleden (E4/E20) på under 1 minut.

Planlösning

Lokal möjlig att anpassa tillsammans med kommande hyresgäst.

Annonsinformation

2026-03-09

41997216

Karta

Bilder på lokalen