Produktionslokal, Kumla Gårdsväg 13, Botkyrka/Eriksberg, Botkyrka
- 809 m²
Lokal i markplan med två portar och höglager – kan anpassas till lager, industri eller verksamhetsspecifika behov!
Om lokalen
- Lokaltyper
- Produktionslokal / Lagerlokal / Övrig lokal
- Total yta
- 809 m²
- Adress
- Kumla Gårdsväg 13
- Område
- Botkyrka/Eriksberg
- Kommun
- Botkyrka kommun
- Objektsnummer
- 41994165
Beskrivning
Tillfälle att hyra en rymlig lokal i markplan med mycket bra logistiska förutsättningar. Lokalen har två portar för smidig in och utlastning och en del av ytan utgörs av ett höglager med dubbel takhöjd, vilket ger god volym för effektiv lagring.
Lokalen kan vid behov byggas om eller anpassas för olika typer av verksamheter såsom industri, produktion, showroom eller annan verksamhet som behöver kombinationen av bra takhöjd, god logistik och effektiva ytor. Lokalen passar även utmärkt för företag som vill ha s.k. "last mile" lager.
Portmått:
• Höglagerport: ca 4 meter hög och ca 3,5 meter bred.
• Andra porten: ca 2,8 meter hög och ca 3 meter bred.
Utanför byggnaden finns stora rangerytor som gör det enkelt att manövrera fordon och lasta av och på gods.
Lokalen hyrs ut i sin helhet och går inte att dela av.
Några fördelar med lokalen
✅ Anpassningsbar lokal som kan utformas för lager, industri, produktion eller verksamhetsspecifika behov.
✅ Stort upptagningsområde och hög efterfrågan på service i närområdet.
✅ Två portar i markplan med goda inlastningsmöjligheter.
✅ Del av lokalen är höglager med dubbel takhöjd – perfekt för pallställ och volymkrävande varor.
✅ Effektiva lagerytor i markplan med bra rangerytor för svängutrymme och avlastning.
✅ Flexibelt tillträde enligt överenskommelse.
✅ Parkeringsmöjligheter intill fastigheten.
Kontakta uthyrningsansvarig för fullständiga hyresuppgifter eller för att boka en visning!
Omgivning
Fastigheten ligger i Eriksbergs industriområde, mitt mellan Stockholm city och Södertälje. En plats med goda transportmöjligheter såväl till Stockholm city som ut i landet.
Parkering
- Parkeringsplatser finns att hyra utanför lokalen, det går även att parkera på gatan.








