Västberga Allé 60, Västberga, Stockholm

AB Sagax

Annons max

250

Building 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.comKontorWarehouse Storage 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.comLagerlokal

Hyra: Ej angiven

Tillträde: Enligt överenskommelse

Kommunikationsläge

Välkommen till en trevlig kontorslokal om ca 250 kvm. Lokalen består idag av enskilda kontorsrum men går att anpassa till en mer öppen planlösning om man så önskar i samråd med ny hyresgäst. Om man behöver ett mindre lager finns det att hyra i husets källare med bra access. Det finns både utomhusparkering samt parkering i p-hus.

Mycket bra läge där man snabbt är ute på de stora lederna. All tänkbar service i närområdet.

Lokaltyper

Small Office Double Building Streamline Icon: https://streamlinehq.com

Kontor, Lagerlokal

Shrink 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

250

Expand 3 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

250

Villkor lokal

Enligt överenskommelse

Omgivning

Parkeringsmöjlighet: Det finns både utomhusparkering samt parkering i p-hus.

Närservice: Ett flertal restauranger i närområdet samt närhet till Telefonplan. Gångavstånd till Västberga Handelsområde där Coop, Systembolaget mm finns.

Kommunikation

Fastigheten är belägen ca 1 mil från centrala Stockholm. Från E4/E20 nås fastigheten enkelt genom att ta avfart 154 mot Västberga. Närmsta pendeltågsstation är Årstaberg som man tar sig till genom en promenad på ca 1,8 km från fastigheten. Det går även att åka till tunnelbanestationen Liljeholmen och ta buss därifrån som stannar i närheten av fastigheten.

Annonsinformation

2025-10-29

41993396

Karta

Bilder på lokalen