Fågelviksvägen 9, Botkyrka
Slagsta
•AB Sagax
Annons max190 m²
Hyra: Ej angiven
Tillträde: Enligt överenskommelse
Galleriagång - perfekt för showroom eller liknande verksamhet
Här finns möjlighet att etablera ert bolag på ca 190 kvm i markplan, nås från fastighetens huvudentré. Granne med flera välrenommerade bolag, smidigt läge för hantverkare eller andra som snabbt behöver ta sig ut på lederna, i fastigheten erbjuds även kontor och rena lagerytor. Möjlighet att skylta ut mot E4an.
Botvid Business Center ligger på ett strategiskt läge, med goda kommunikationer och nära anslutning till både E4:an och kollektivtrafik. Detta gör det enkelt för både medarbetare och kunder att ta sig till och från. I fastigheten finns en reception som är bemannad under dagstid samt en lunchrestaurang. Dessutom finns det gott om parkering för både anställda och besökare, vilket gör det bekvämt för alla att ta sig hit.
Dokument
Lokaltyper
Typ: Kontor, Lagerlokal
Minsta storlek: 190 m²
Största storlek: 190 m²
Egenskaper
Villkor lokal
Tillträde: Enligt överenskommelse
Omgivning
Närhet till Slagsta Strand.
Parkeringsmöjlighet: God tillgång på parkeringsplatser samt laddboxar.
Närservice: I området finns ett bra utbud av restauranger, butiker och andra servicefaciliteter.
Kommunikation
Fastigheten är mycket lättillgänglig med bil med avfart direkt från E4:an. En promenad eller en kortare bussfärd bort finner du tunnelbanan med en resa på ca 20 min till T-centralen. Buss 702 stannar strax utanför fastigheten och från Slagsta Strand går dessutom färja till Ekerö.
Planlösning
Planlösning/lokal kan anpassas tillsammans.
Annonsinformation
Publicerad: 2026-10-21
Objektsnummer: 42003253













