Vaniljgatan 1, Lövgärdet, Angered

Victoriahem

1 325

Building 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.comKontor

Hyra: Ej angiven

Tillträde: Ej angivet

.

Nu har finns möjligheten att hyra dessa rymliga kontorslokaler på våning 1 och 2 i Lövgärdets centrum. Här finns plats för en större organisation, förening eller annan verksamhet som har möjligheten att anpassa lokalerna efter sina behov. Lokalens area motsvarar ca 1325 kvm och består idag till stor del av cellkontor.

Tillträde enligt överenskommelse. Kontakta oss gärna för en visning!

Lokaltyper

Small Office Double Building Streamline Icon: https://streamlinehq.com

Kontor

Shrink 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

1325

Expand 3 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

1325

Omgivning

Stadsdelen Lövgärdet är ett av de senast byggda områdena i Angered och stod klar under 70-talet.

Här finns en stor variation med låg- och radhus med ett och annat höghus. Alla med generöst tilltagna grönytor runt omkring. Lövgärdet ligger högt och ljust och många bostäder har därför en vidsträckt utsikt.

Här är det gångavstånd till några av Göteborgs bästa naturupplevelser. Bland annat utmärkta badplatsen Surtesjön, till kolonilotter eller naturreservatet Vättlefjäll.

Närservice: Förskola och skola finns i kvarteret. I området finns även ett centrum, Lövgärdet Centrum, med affärer, restauranger och annan service som apotek och uttagsautomat.

I Angered centrum finns Shoppinggalleria, sjukhus, tandvård, polis, teater, ishall, simhall, restauranger, livsmedel, service och tjänster m m.

Kommunikation

Goda kommunikationer finns:

- Buss från Angered centrum, 10 min

- Snabbspårvagn från Göteborg centrum till Angered centrum

- Restid från Göteborg centrum, 30 min

Övrig information

Våra 1 277 lägenheter i området varierar från kvadratsmarta ettor till generösa sexrummare.

Annonsinformation

2023-11-11

41951907

Karta

Bilder på lokalen