Kontor, Rissneleden 10, Umami Park, Sundbyberg
- 94 m²
- Enligt ök.
Nybyggda kontor i Umami Park, Sundbyberg – puls, service och flexibla ytor!
Lokaltyp | Kontor |
Total yta | 94 m² |
Adress | Rissneleden 10 |
Område | Umami Park |
Kommun | Sundbybergs kommun |
Tillträde | Enligt ök. |
Objektsnummer | 41992605 |
Lokalitet | Umami Park, Sundbyberg |
Beskrivning
Nybyggda kontor i Umami Park, Sundbyberg – puls, service och flexibla ytor!
Välkommen till Umami Park, Sundbybergs nya stadsdel där arbete, service och boende möts i en levande miljö. Lokalen om 94 m² erbjuder en ljus och flexibel planlösning som enkelt kan anpassas efter din verksamhet, med möjlighet att välja olika designkoncept för att skapa en arbetsplats som passar just er.
Området är fullt av liv med butiker, caféer, restauranger, gym och annan service inom räckhåll. Här skapas en naturlig puls där företag, handel och bostäder samverkar och gör området attraktivt för både medarbetare och besökare. Med Nordic Wellness som granne, Sundbybergs Rackethall runt hörnet och närhet till grönområden får ni både träning och avkoppling nära!
Fastigheten är byggd med fokus på hållbarhet och långsiktighet. Med geoenergi, vindkraft och solceller är energianvändningen helt CO₂-fri och byggnaden är miljöcertifierad enligt BREEAM, en av världens mest erkända standarder för hållbart byggande.
Som hyresgäst får du en modern och flexibel lokal i ett expansivt område som kombinerar stadens smidighet med gröna miljöer och hög tillgänglighet. Sammanfattning:
Ljus och flexibel lokal på 94 m² Dynamiskt område med företag och bostäder Restauranger, caféer och service runt hörnet Miljöcertifierad och helt CO₂-fri fastighet Smidiga kommunikationer och nära all service Optimal plats för tillväxt och utvecklingHär finns alla förutsättningar för din verksamhet att växa och utvecklas! Kontakta Henrik för en visning!
Kommunikationer
Från Umami Park har du smidiga kommunikationer. Hallonbergens tunnelbana ligger bara två minuter bort och tar dig till Stockholm C på 13 minuter. Dessutom finns både pendeltåg och bussar i närheten.