Malaxgatan 7, Akalla/Norrort, Stockholm

New Property AB

Annons max

2 500

Building 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.comKontorKontorshotellHospital Sign Streamline Icon: https://streamlinehq.comhospital-signVårdlokal

Hyra: Ej angiven

Tillträde: Enligt överenskommelse

Möjlig skolfastighet i Akalla/Kista

Mycket fin fastighet belägen på central adress i Akalla/Kista.

Fastigheten som idag är tomställd ligger vid en vändplan så det är inte trafikstört. Fastighetsägaren öppnar upp för möjligheten att bedriva skolverksamhet (gymnasium eller vuxenutbildning) i huset, men det finns idag ingen gällande detaljplan som tillåter det. Däremot kan man söka tillfälligt bygglov för att sedan ändra planen. Stora utomhusytor finns för ev. skolgård.

Fastigheten har 3 plan med rätt mått för takhöjder, rumsbredder etc. Stor ljusgård som kan användas som tex matsal. I övrigt bra skick på hela huset och såklart kommer man att anpassa efter nya hyresgästen.

Bredvid denna fastighet bedrivs Cordobaskolan sedan ett par år tillbaka.

Lokaltyper

Small Office Double Building Streamline Icon: https://streamlinehq.com

Kontor, Kontorshotell, Vårdlokal

Shrink 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

2500

Expand 3 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

2500

Expand Vertical 4 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

270

Villkor lokal

Enligt överenskommelse

Omgivning

Parkeringsmöjlighet: ja, gott om parkering

Kommunikation

T-bana: akalla

Annonsinformation

2023-11-10

41943492

Karta

Bilder på lokalen