Kontor, Aniaraplatsen 4-6, Sollentuna Centrum, Sollentuna
- 465 m²
- Enligt överenskommelse
Central kontorslokal om 465 kvm i hjärtat av Sollentuna
Lokaltyp | Kontor |
Total yta | 465 m² |
Adress | Aniaraplatsen 4-6 |
Område | Sollentuna Centrum |
Kommun | Sollentuna kommun |
Hiss | Ja |
Våning | 1 |
Tillträde | Enligt överenskommelse |
Objektsnummer | 41993131 |
Lokalitet | Sollentuna Centrum, Sollentuna |
Beskrivning
Ljus och flexibel kontorslokal om cirka 465 kvm med centralt läge vid Aniaraplatsen, precis intill Sollentuna Centrum och pendeltågsstationen. Lokalen har en planlösning som kan anpassas efter behov med möjlighet till både öppna ytor och enskilda rum. Stora fönster ger gott om naturligt ljus och bra exponering. Nära till all tänkbar service, bra parkeringsmöjligheter och smidiga kommunikationer gör detta till en attraktiv arbetsplats för företag som söker både tillgänglighet och ett levande närområde.
Omgivning
Sollentuna Centrum är ett modernt köpcentrum beläget i hjärtat av Sollentuna, strax norr om Stockholm. Här finns ett brett utbud av butiker, caféer, restauranger och service, med omkring 110 verksamheter under ett tak. Centrumet är lättillgängligt både med bil via E4:an och med pendeltåg stationen ligger precis intill.
Med sin ljusa, designinriktade miljö och tydliga inomhusgator erbjuder Sollentuna Centrum en trivsam och inspirerande shoppingupplevelse för både boende i området och besökare utifrån.
Kommunikationer
Goda kumminkationer via pendeltåget med Sollentuna station i direkt anslutning till fastigheten. Även flertalet busslinjer tar dig till fastigheten, Buss 179 trafikerar sträckas Kista Centrum- till Solletuna Centrum. Den finns även bussar som ar som trafikerar sträckan österut mot Täby och Danderyd, bland annat buss 627
Service
I området finns ett utmärkt serviceutbud. Sollentuna Centrum erbjuder 115 butiker med varierande utbud. I centrumet finns företag som Clas Ohlson, H&M, Espresso House, Gateau, Ica, Olearys mfl etablerade. I närheten finns även grönområde, motionshall och simhall.