Tingsvägen 19, Sollentuna

Korhonen Wedin Property Advisors

Annons max

122

Building 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.comKontor

Hyra: Ej angiven

Tillträde: Enligt överenskommelse

Kontor om 122 kvm med rumsindelning, pentry och varuhiss direkt in i lokalen – perfekt läge nära pendeltåg i Sollentuna.

Välkommen till Tingsvägen 19 och detta yteffektiva kontor om 122 kvm med rumsindelad planlösning som passar perfekt för det mindre företaget med behov av både arbetsro och mötesytor.

Här får du en kombination av mindre och större kontorsrum (och/eller mötesrum).

Högt och fritt läge vilket ger ett riktigt fint ljusinsläpp in i lokalen!

Inne i lokalen finns också varuhiss; perfekt för in/utleverans av möbler och/eller andra produkter.

Till höger om huduventrén (utifrån) finns en gemensam lastkaj, vilken sedan leder vidare till lasthissen som går in i lokalen.

Praktiskt pentry finns i lokalen, och fastigheten erbjuder goda parkeringsmöjligheter samt närhet till kommunikationer pendeltågsstationen i Sollentuna ligger bara några minuters promenad bort.

Här sitter ni i ett lugnt och lättillgängligt läge i Sollentuna, med närhet till både centrumservice och E4:an för smidiga transporter.

Välkommen att kontakta oss för en visning!

Lokaltyper

Small Office Double Building Streamline Icon: https://streamlinehq.com

Kontor

Shrink 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

122

Expand 3 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

122

Stairs Ascend Streamline Icon: https://streamlinehq.com

5

Egenskaper

Lift Streamline Icon: https://streamlinehq.com liftHiss

Villkor lokal

Enligt överenskommelse

Omgivning

Tingsvägen 19 ligger i ett etablerat företagsområde i centrala Sollentuna, med närhet till både Sollentuna Centrum och vackra naturområden. Här finns ett brett utbud av service, restauranger, caféer och butiker allt inom kort gångavstånd.

Kommunikation

Läget är mycket kommunikationsvänligt med endast cirka 5 minuters promenad till Sollentuna station, där pendeltågen tar dig till Stockholms central på ca 15 minuter. Flera busslinjer trafikerar närområdet och för bilburna finns smidig access till E4:an, vilket ger goda förbindelser både norrut och söderut. Parkeringsmöjligheter finns i och i anslutning till fastigheten.

Annonsinformation

2026-02-06

41996282

Karta

Bilder på lokalen