Vasagatan 10, Gamla stan, Stockholm

City, Inom tull

Croisette

Annons plus

9–450

Building 1 Streamline Icon: https://streamlinehq.comKontorKontorshotell

Hyra: Ej angiven

Tillträde: Enligt överenskommelse.

Fina kontorslokaler i toppläge med utsikt över stadshuset och Söder Mälarstrand!

Nu finns möjlighet att hyra moderna kontorslösningar en minut ifrån Stockholms Centralstation!

Här finns stora möjligheter att skapa en unik miljö som passar för just ditt företag. Du kan njuta av en fantastisk utsikt från takterrassen och delta i samtal med andra kollegor i den välkomnande loungen. Lokalen är utrustad med höj- och sänkbara skrivbord, pentry, WC, wifi, tillgång till skrivare, kopiator, ljudisolerade rum för samtal, kaffe och te och framför allt en mycket god frukost varje morgon.

Här finns flexibla kontorslösningar, coworkingplatser samt mötes- och konferensrum. Lokalen är stilren och välkomnande. Med det centrala läget har du närhet till tunnelbana, pendeltåg och tåg till övriga delar av Sverige. Det är även enkelt att ta sig hit från Arlanda med Arlanda Express på 20 minuter.

Vänligen kontakta oss för mer information eller visning!

Lokaltyper

Small Office Double Building Streamline Icon: https://streamlinehq.com

Kontor, Kontorshotell

Shrink 2 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

9

Expand 3 Streamline Icon: https://streamlinehq.com

450

Stairs Ascend Streamline Icon: https://streamlinehq.com

8

Villkor lokal

Enligt överenskommelse.

Omgivning

Lokalen ligger i stadsdelen Norrmalm i Stockholms innerstad, i direkt anslutning till Stockholms centralstation och pendeltågsstationen Stockholm City.

Närservice: Promenadavstånd till Coop centralen, Pressbyrån och 7-eleven.

Företag i närheten: Sheraton Stockholm, Vapiano, Espresso House, Forex, Lindex, Burger King, Starbucks och Teknikmagasinet.

Kommunikation

Promenadavstånd till T-centralen som är den största och mest trafikerade stationen inom Stockholms tunnelbana.

Annonsinformation

2026-02-02

41996136

Karta

Bilder på lokalen